Pentagram Nomad GT P5220 PL

Pentagram Nomad GT P5220 PL to nawigacja samochodowa z AutoMapą Polski. Na rynku można spotkać także to urządzenie w wersji bez mapy i z mapą Europy, do wyboru. Nasz model z zainstalowaną mapą polski sprawdził się całkiem nieźle. Dobrze wyposażony, Bluetooth – możemy połączyć się z telefonem i wykorzystać sprzęt jako zestaw głośnomówiący, nadajnik FM – wykorzystamy nasze własne nagłośnienie, odtwarzacz multimedialny – na postoju posłuchamy muzyki, obejrzymy film lub zdjęcia, oraz gniazdo słuchawek – na wypadek gdybyśmy nie chcieli przeszkadzać pasażerom komunikatami lub rozmową telefoniczną.
Pentagram Nomad GT P5220 PL

Czas przeciętny, dodatkowo po uruchomieniu urządzenia czeka nas "odpalenie" nawigacji.

Czas przeciętny, dodatkowo po uruchomieniu urządzenia czeka nas “odpalenie” nawigacji.

Sama nawigacja sprawia także całkiem solidne wrażenie, obudowa gumowana wygląda na mocną i dość trwałą, średniej wielkości ekran 4,3 cala, schowany w obudowie rysik i wygodny uchwyt to niewątpliwe zalety tego elektronicznego pilota. Trochę niefortunne umieszczenie gniazda USB, które jednocześnie jest gniazdem zasilającym, może zmusić nas do umieszczenia urządzenia na szybie nieco wyżej niż byśmy chcieli.

Blisko 20 sekund to czas raczej przeciętny, a porównywalne modele poradziły sobie szybciej.

Blisko 20 sekund to czas raczej przeciętny, a porównywalne modele poradziły sobie szybciej.

Do korzystania z AutoMapy nie trzeba specjalnie zachęcać, w najnowszej wersji poprawiło się nieco menu, nie jest już tak zawiłe, szczególnie dla tych którzy przywykli do innych interfejsów. Co oczywiste także szczegółowość map jest większa, przybyło punktów POI, a także miejscowości z trójwymiarowymi obiektami na mapie, choć to na pierwszy rzut oka wygląda raczej na bajer zachęcający do kupowania, jednak rzeczywiście pomaga lepiej orientować się w okolicy i dodaje pewności. Lepiej jednak nie wpatrywać się zbytnio w nawigację a więcej uwagi poświęcić drodze.

Krótsza trasa to mniej obliczeń i wątpliwości co do dróg, owocuje znacznie lepszym wynikiem.

Krótsza trasa to mniej obliczeń i wątpliwości co do dróg, owocuje znacznie lepszym wynikiem.

Jak na nieźle wyposażoną nawigację z bardzo dobrą mapą, choć tu akurat zawsze mogłoby być lepiej, cena jest całkiem atrakcyjna.