Ponad 70 procent twórców aplikacji dla iPhone OS planuje tworzyć dla Androida

Więcej jak siedem na dziesięć twórców aplikacji dla iPhone'a planuje wydać programy dla Androida w ciągu najbliższych sześciu miesięcy – tak przynajmniej wynika z badań AdMob.

Ponad 70 procent programistów, którzy dotychczas zajmowali się aplikacjami dla iPhone OS, planuje zacząć tworzyć również dla Androida. Z kolei prawie połowa programistów piszących programy dla Androida ma w najbliższej przyszłości zająć się palmofonem Apple’a.

31 procent ankietowanych programistów twierdzi, że już tworzą aplikacje, które zadziałają na więcej, niż jednym systemie operacyjnych, a 47 procent planuje rozszerzyć swoją ofertę na inne platformy, niż obecnie wykorzystywane. 58 procent z kolei zapowiada, że chce tworzyć aplikacje webowe, które zadziałają na wszystkich smartfonach.

49 procent ankietowanych zajmuje się tworzeniem mobilnych aplikacji dopiero od roku (lub mniej), ćwierć od roku do dwóch lat i kolejna ćwierć od więcej, niż dwóch lat.

Jeżeli chodzi o prywatne, posiadane przez siebie smartfony, 75 procent posiada urządzenie oparte na iPhone OS i Androidzie i zdecydowanie najwygodniej im się programuje dla iPhone’a. 64 procent ankietowanych uważa, że ich aplikacje odniosły sukces.

0
Źródło: AdMob Metrics
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.