Na starcie 50 firm oferuje swoje produkty w Apps Marketplace

Sklep Google’a w chmurze

Google uruchamia Apps Marketplace, zintegrowany z systemem aplikacji Google'a, który dostarczać będzie programy i usługi bezpośrednio "z chmury".

Podczas spotkania Google Campfire One, firma z Mountain View poinformowała o uruchomieniu nowej usługi Apps Marketplace, która dostępna będzie bezpośrednio z chmury. W chwili premiery, sklep oferuje aplikacje od 50 różnych firm trzecich, z których każda będzie musiała zapłacić 100 dolarów, za możliwość sprzedaży swoich aplikacji poprzez nową usługę Google’a. Obsługa Apps Martketplace nie jest skomplikowana – programiści mogą korzystać z OpenID aby się zalogować, natomiast klienci będą mogli uzyskać dostęp do aplikacji, dzięki otwartemu standardowi autoryzowania OAuth.

Poza uruchomieniem nowej usługi, Google dumnie poinformowało, że już 25 milionów użytkowników i 2 miliony przedsiębiorstw z całego świata korzysta z aplikacji Google.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.