Tylko kilka krajów gotowych jest do natychmiastowego wdrożenia stref adresowych nie opierających się na alfabecie łacińskim

Skracanie linków spowalnia pracę serwerów

Tak zwane "skracacze" linków są bez wątpienia dużym ułatwieniem, ale według analizy firmy WatchMouse, wpływają negatywnie na szybkość pracy stron internetowych.

Witryny takie, jak Tiny.pl, Goo.gl czy youtu.be to wygodne narzędzia, które pozwalają wysłać komuś bardzo długi link w skompresowanej, skróconej formie. Ale, jak się okazuje, korzystanie ze „skracaczy” ma też swoje wady. Jak wynika z badań firmy WatchMouse, tego typu serwisy mogą znacznie wydłużyć czas oczekiwania na załadowanie witryny. Najbardziej ociężałe skracacze, jak na przykład fb.me, potrafił opóźnić reakcję serwera nawet o 23 sekundy. Najlepiej wypadły google’owskie goo.gl i youtu.be, które wydłużyły czas oczekiwania o około 320 milisekund. Dlatego też warto korzystać ze skracaczy, gdy jest to konieczne i wygodne, ale w normalnych sytuacjach lepiej podawać pełny adres.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.