Star Wars: The Old Republic może stać się najdroższą grą w historii

Gra MMO osadzona w realiach Gwiezdnych Wojen będzie najprawdopodobniej najdroższą produkcją w historii Electronic Arts. Star Wars: The Old Republic może kosztować nawet 100 milionów dolarów.

Jak dotąd nie pojawiła się żadna gra typu MMO, która nie zostałaby szybko zapomniana na rzecz World of Wacraft. Wydawca gry Star Wars: The Old Republic najprawdopodobniej zdaje sobie sprawę, ale mimo to postanowił zagrać va banque: gwiezdnowojenne MMO ma w znacznym stopniu przekroczyć budżet konkurenta. Warto przypomnieć, że studio Blizzard, według szacunków, wydało na World of Wacraft okrągłe sto milionów dolarów. Dla porównania, dotychczasowe wysokobudżetowe gry Electronic Arts kosztowały średnio 30 milionów dolarów.

Jeszcze ciekawiej te kwoty wyglądają w porównaniu z filmem Avatar. Kinowa superprodukcja kosztowała 250 milionów dolarów. Czy Star Wars: The Old Republic przebiję te kwotę? A jeśli tak, to co się stanie z Electronic Arts, jeśli gra, jak jej poprzednicy, nie wytrzyma konkurencji z World of Wacraft?

1
Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.