Ballmer nie widzi nic nadzwyczajnego w atakach na konta działaczy, walczących o wolność słowa w Internecie

Steve Ballmer z głową w chmurach

Microsoft chce przenieść wszystkie swoje produkty do chmury. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi Steve'a Ballmera podczas wystąpienia na waszyngtońskim uniwersytecie.

Dyrektor Microsoftu widzi przyszłość Microsoftu w cloud computing. Wynika to zarówno z wystąpienia na uniwersytecie w Waszyngtonie, jak i jego korespondencji z pracownikami. Ballmer jednak nie ma na myśli wyłącznie obecnych na rynku chmur obliczeniowych, a projekt na większą skalę. – Microsoft wprowadzi unikalną usługę polegającą na szerokim zakresie chmury, która wzbudzi znacznie większe zainteresowanie wśród klientów – pisze Ballmer w emailu do swoich pracowników.

Chmura Microsoftu miałaby oferować pracę z dokumentami, aplikacjami a nawet rozrywkę w postaci gier wideo. Komputer pozostałby tylko klientem systemu usług znajdujących się w Sieci. Microsoft oczywiście nie proponuje tu niczego nowego: podobny trendy można zauważyć u Google’a, Apple’a czy Yahoo!.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.