Od premiery CryENGINE 3 wciąż jednak dzielą nas co najmniej dwa lata

Trójwymiarowy CryENGINE

Podczas konferencji GDC 2010 Crytek zaprezentuje swój silnik CryENGINE trzeciej generacji, który ma oferować trójwymiarową technologię.

Podczas zeszłorocznej konferencji GDC, Crytek udostępnił pierwszy zwiastun silnika CryENGINE 3. Od tamtej pory nie było jednak żadnych bliższych informacji o trzeciej generacji silnika. Teraz jednak, rok po tamtej premierze, Crytek powraca ze zdwojoną siłą, zapowiadając stereoskopowy CryENGINE 3, który umożliwi tworzenie trójwymiarowych gier. Według rzecznika firmy Crytek – Carla Jonesa – nowy silnik będzie również zawierał zaawansowaną funkcję „LiveCreate”, która pozwoli programistom na pracę z jednym edytorem, umożliwiającym obejrzenie i wypróbowanie swoich gier w trybie rzeczywistym zarówno na Pececie, jak i konsolach Playstation 3 czy Xbox 360. Przy takiej zapowiedzi, już tylko czas dzieli nas od pojawieniu się na rynku trójwymiarowych gier, a więc najprawdopodobniej sprzętu, na którym będzie można w nie grać.

Zajrzyjcie również na nasz GameBlog!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.