Pierwszy, trójwymairowy telefon?

„Trójwymiarowy” telefon Samsunga

Samsung zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu oficjalnie zaprezentuje "pierwszy konsumencki telefon 3D", wyposażony w możliwość konwersji zwykłego materiału 2D do trzech wymiarów.

Samsung W960 ma być pierwszym trójwymiarowym telefonem, jaki pojawi się na rynku. Jego zdolności w zakresie 3D mają ujawniać się przy konwersji zwyczajnego, 2-wymiarowego materiału właśnie do materiałów trójwymiarowych. Ponadto telefon ma posiadać 3,2-calowy, pojemnościowy ekran AMOLED o rozdzielczości 240 x 400 pikseli, dwa tunery telewizyjne DMB (do odbioru sygnału naziemnego i satelitarnego), 3-megapikselowy aparat cyfrowy z ksenonowym fleszem, a także wsparcie dla technologii DNSe 2.0, DivX oraz HSDPA. Mówi się również o kanale telewizji trójwymiarowej, specjalnie dla modelu W960.

Wygląda jednak na to, że Samsung W960 przeznaczony będzie tylko na koreański rynek, przynajmniej na początku. Później być może trafi również do Europy, ale zapewne w nieco uboższej wersji, bez tunerów telewizyjnych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.