Oni już zadeklarowali chęć współpracy

Twitter będzie „wszędzie”

Twitter wkrótce zaprezentuje @anywhere, czyli narzędzie dla twórców stron internetowych. Dzięki niemu będzie można "tweetować" z dowolnej witryny, która na to zezwoli.

Narzędzie @anywhere to raptem kilka linijek kodu JavaScript, które ma zastąpić złożone API obecnie udostępniane przez Twittera. Każdy twórca witryny, który doda @anywhere do swojej strony, pozwoli swoim użytkownikom na „tweetowanie” bezpośrednio z jej poziomu, bez konieczności otwierania Twittera w nowej karcie.

Portale takie, jak Amazon, AdAge, Bing, Citysearch, Digg, eBay, The Huffington Post, Meebo, MSNBC.com, The New York Times, Salesforce.com, Yahoo! i YouTube już teraz zapowiedziały, że zintegrują w sobie kod tego wyjątkowo popularnego mikrobloga. Oznacza to, że możesz, na przykład, wpisać na Twitterze co oglądasz na YouTube’ie nie przerywając seansu czy poinformować o okazji na eBay’u patrząc się na nia.

Premiera mechanizmu @anywhere ma nastąpić „wkrótce”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.