Call of Duty: Modern Warfare 2 - najnowsze dzieło Infinity Ward

Twórcy Call of Duty na bruku – ich gra zamieni się w płatne MMO?

Vince Zampella oraz Jason West, szefowie podległego pod Activision Blizzard studia Infinity Ward stracili pracę. Kierownictwo wezwało ochroniarzy, by zabezpieczyć się przed awanturami innych pracowników w związku ze zwolnieniem.

Acitivision Blizzard, z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, zwolnił CEO i CTO studia Infinity Ward, które odpowiedzialne było przede wszystkim za kultową serię Call of Duty. By się zabezpieczyć przed wściekłością innych pracowników na skutek tej decyzji, szefowie koncernu zatrudnili prywatną firmę ochroniarską.

Oficjalne przyczyny zwolnienia nie są znane, jednak znajomi pracowników i zwolnionych kierowników spekulują, że chodziło o rozbieżne wizje dalszego rozwoju studia. Activision Blizzard miał wobec niego inne plany, więc zwolnił opozycję. Jakie to są plany? Płatna subskrypcja do gry sieciowej, podobnie jak w World of Warcraft, który również należy do portfolio Activision Blizzard. Samo Call of Duty miałoby się zamienić w MMO. Raz jeszcze podkreślamy, że to tylko spekulacje.

0
Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.