Używamy wyższej rozdzielczości monitora w trybie awaryjnym

Sporadycznie do konfiguracji systemu używamy trybu awaryjnego, na przykład w celu nadawania praw dostępu w XP Home. Niska rozdzielczość standardowa, utrudniająca obsługę niektórych okien dialogowych, jest irytująca.

W trybie awaryjnym Windows uruchamia się bez obcych sterowników – celem uniknięcia ewentualnych konfliktów pomiędzy nimi. W efekcie dochodzi między innymi do zmniejszenia rozdzielczości, a zmiana rozdzielczości w menu ustawień ekranu nic nie daje.

Aby poszerzyć Pulpit, klikamy na nim prawym przyciskiem myszy i wybieramy »Właściwości«. W następnym oknie przechodzimy do karty »Ustawienia« i klikamy »Zaawansowane« – otworzy się nowe okno. Przechodzimy do »Karta«, klikamy »Lista wszystkich trybów« i wybiera

my jedną z dostępnych rozdzielczości. Wszystkie okna dialogowe zatwierdzamy, klikając »OK«. Windows ustawi teraz wyższą rozdzielczość i zachowa ją również po ponownym uruchomieniu systemu w trybie bezpieczeństwa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.