Groźne dla Internautów okazały się ataki przeprowadzane przez znane i lubiane portale społecznościowe, jak również trojan zaszyty w pirackiej wersji oprogramowania iWork 09 czy Adobe Photoshop

Waledac to dopiero początek – Microsoft chce wyeliminować wszystkie botnety

Microsoft nie zamierza poprzestać na botnecie Waledac – koncern zapowiedział prawną batalię ze wszystkimi sieciami systemów-zombie. "Prawna batalia" oznacza kolejne pozwy skierowane w operatorów botnetu.

Microsoft przyznał, że radość z wyeliminowania Waledaka była przedwczesna. Zapowiedział jednak, że nie daje za wygraną, i nie tylko ten, ale i wszystkie botnety mogą się obawiać działań technicznych i prawnych ze strony giganta.

Na razie, z oczywistych względów, nie wiemy jaki botnet znajdzie się na celowniku Microsoftu. Gigant twierdzi, że z premedytacją wybrał Waledaka jako pierwszego przeciwnika, ponieważ tak mocna sieć komputerów-zombie pozwoliła na zdobycie dużego doświadczenia. Mamy nadzieję, że to nie tylko czcze przechwałki.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.