WikiLeaks na celowniku Armii Amerykańskiej

WikiLeaks, witryna zajmująca się demaskowaniem przypadków korupcji oraz wyłapywaniem tajnym informacji, miała być zniszczona przez amerykańską armię.

WikiLeaks to znany na całym świecie serwis informacyjny. Zajmował się rzeczami dość ryzykownymi – przypadkami złamania prawa przez wysoko postawione osobistości oraz informacjami ściśle tajnymi. Jak wynika z opublikowanego właśnie przez WikiLeaks 32-stronnicowego raportu armii amerykańskiej, siły zbrojne USA planowały zniszczyć witrynę. Raport jest zatytułowany „Wikileaks.org – punkt odniesienia online dla obcych wywiadów, rebeliantów i terrorystów?” i ocenia zagrożenia, jakie niesie ze sobą istnienie tego portalu.

Raport analizuje aktywność serwisu, sposób działania i sposoby jego funkcjonowania. Zwraca też uwagę na zagrożenia, jakie niosły ze sobą opublikowane przez niego tajne informacje na temat wojny w Iraku czy Afganistanie.

Raport sugeruje, by zacząć natychmiast środki zaradcze, takie jak fabrykowanie nieprawdziwych informacji, by naruszyć wiarygodność WikiLeaks. Dokument powstał dwa lata temu i, najwyraźniej, nie spowodował upadku portalu.

Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.