Windows 7 wielkim sukcesem również na rynku biznesowym

Według przeprowadzonych badań, Windows 7 radzi sobie na rynku biznesowym znakomicie. 16 procent firm już go wdrożyła, kolejne 42 procent planuje to zrobić do końca roku.

Badanie przeprowadzono w styczniu na 923 firmach. Jak z niego wynika, 58 procent do końca bieżącego roku planuje wdrożyć Windows 7 na przynajmniej jedno stanowisko robocze. Biorąc pod uwagę krótki okres bytności na rynku, to jest to fenomenalny wynik dla Microsoftu. Zdaniem analityków, wiele wspólnego z tym ma zakończenie wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer 6, która była obecna w Windows XP i na której wciąż jest opartych wiele rozwiązań biznesowych. Firmy mogą dalej korzystać z Windows XP (lub rozwiązań konkurencji) i projektować nowe aplikacje biznesowe dla nowego Explorera, lub wykorzystać okazję i od razu uaktualnić cały zestaw oprogramowania. W momencie premiery Windows Vista Internet Explorer 6 wciąż był wspierany, dlatego też niewiele korporacji zdecydowało się na przesiadkę.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.