Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Windows Phone 7 nie będzie kompatybilny wstecz

Microsoft potwierdził obawy swoich użytkowników: system operacyjny Windows Phone 7 nie będzie kompatybilny wstecz ze swoim poprzednikiem, czyli Windows Phone Classic.

Programiści będą zmuszeni zmodyfikować swoje aplikacje dla Windows Phone Classic, jeżeli mają być kompatybilne z nowym systemem mobilmym Microsoftu, czyli Windows Phone 7. Decyzja zapadło po konsultacji z setkami programistów firm trzecich – oni oraz gigant z Redmond zdecydowali, że wsteczna kompatybilność zaowocowałaby gorszą jakością programów i wpłynęłaby również na ich użyteczność. Na szczęście ta inwestycja w Windows Phone 7 może się zwrócić Microsoftowi, programistom i użytkownikom: nowe mobilne aplikacje, pisane w Silverlight i XNA, mogą działać zarówno na nowym mobilnym systemie, jak i również na komputerze o dowolnym, kompatybilnym systemie operacyjnym, oraz jako aplikacje webowe.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.