Wyszukiwanie gestami w Google Android

Google zaprezentowało nową, eksperymentalną wyszukiwarkę dla systemu Android 2.0 lub nowszego. Gesture Search robi to, co jego nazwa wskazuje: wyszukuje treści w smartfonie na podstawie rysowanych na ekranie liter.

Gesture Search działa w sposób bardzo prosty: jeżeli chcesz wyszukać wszystkie materiały na swojej komórce powiązane z CHIP-em, wystarczy, że zaczniesz rysować palcem na ekranie kolejne litery z nazwy naszego magazynu – wraz z każdą wpisaną literą wyniki wyszukiwania będą zawężane.

Google uniknęło też problemu związanego z niechlujnym pisaniem podobnych do siebie liter. Jeżeli napiszesz niedbale „A”, które może być łatwo pomylone przez system z „H”, aplikacja będzie przeszukiwała pamięć telefonu biorąc pod uwagę obie te litery. Program pamięta też nasze przyzwyczajenia i priorytety w wyszukiwaniu i stara się to uwzględniać.

Gesture Search jest dostępne za darmo w Android Market.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.