XFX gotowe na wojnę z GeForce’ami GTX 400

XFX przygotowuje premierę zdecydowanie najmocniejszej karty na rynku - dwuprocesorowego Radeona HD 5970 z 4 GB pamięci GDDR5.

XFX chce być gotowe na rynkowy debiut najnowszych kart graficznych Nvidii z serii GeForce GTX 400, wyposażonych w procesor graficzny GF100, dlatego przygotowuje premierę dotąd najszybszej karty graficznej. Radeon HD 5970 4GB Eyefinity 6 Black Edition zamknięty będzie w pudełku o kształcie pistoletu maszynowego, w celu podkreślenia swojego walecznego nastroju w stosunku do nowych kart obozu zielonych. Nowa karta XFX wyposażona będzie w 4 GB pamięci GDDR5, taktowanej zegarem co najmniej 4800 MHz oraz dwa procesory graficzne, pracujące z minimalną częstotliwością 850 MHz. Model ten pojawi się na rynku w limitowanej edycji 1500 sztuk, z których każda kosztować będzie 1000 dolarów (ponad 2900 złotych). Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Zobacz też nasz aktualny ranking kart graficznych!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.