Wkrótce po ukazaniu się 15-calowych telewizorów, na rynek mają trafić również 40-calowe modele

Znamy ceny 15-calowych telewizorów OLED

Już w maju na europejski rynek trafić do tej pory największe telewizory OLED o przekątnych ekranu 15 cali. Niestety, ich ceny stanowczo odbiegają od naszych oczekiwań.

Na początku sierpnia LG rozpoczęło produkcję pierwszych, 15-calowych telewizorów, których panele wytworzone zostały w technologii Organic LED. Teraz pierwsze egzemplarze trafiają już na europejski rynek. Telewizory mierzą zaledwie 3 milimetry grubości, oferują rozdzielczość 1366 x 768 pikseli, nieziemski współczynnik kontrastu 10 000 000:1 oraz czas odpowiedzi na poziomie 0,001 milisekundy. Parametry być może robią wrażenie, jednak przekątna ekranu 15 cali nie jest zbyt zachęcająca, chyba że do wykorzystania na przykład w kuchni. Jako dodatkowy telewizor, LG 15EL9500 będzie jednak niezwykle drogi – jego sugerowana cena dla austriackiego rynku wynosi 1999 euro, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 8000 złotych. Spełnia się zatem przepowiednia, że panele OLED będą tańsze od paneli LCD dopiero w 2016 roku

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.