Space Invaders ma nowy rekord

27-letni rekord w grze Space Invaders wreszcie pobity

John McAlister po 58-godzinnej grze w Space Invaders uzyskał wynik 41 338 740 punktów, bijąc dotychczasowy rekord tej gry, utrzymujący się od 1982 roku.

Wreszcie pobito najbardziej wyśrubowany rekord w grze wideo w historii – najlepszym wynikiem w legendarnej grze Space Invaders było 41 336 440 punktów, uzyskane przez Scotta Safrana w 1982 roku. Po ponad 27 latach, John McAlister bije ten rekord o zaledwie 0,006 procenta, uzyskując wynik 41 338 740 punktów. Zapaleniec grał bez przerwy, powtarzam – bez przerwy, przez 58 godzin, zanim ostatecznie utracił ostatnie „życie” w grze. McAlister nie mógł spauzować gry, ponieważ ten ponad 2-dniowy maraton zafundował sobie na swojej konsoli Atari z 1979 roku.

McAlister zostanie oficjalnie uznany za nowego rekordzistę w grze Space Invaders, jak tylko Twin Galaxies zweryfikuje całą sesję, którą nagrano i strumieniowo transmitowano w Internecie. Już teraz możemy go jednak okrzyknąć największym maniakiem gier arcade w historii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.