Karty objęte są dożywotnią gwarancją producenta

32-gigabajtowa karta CompactFlash z transferem 600x

Lexar rozpoczyna sprzedaż nowych, 32-gigabajtowych kart pamięci CompactFlash, które przeznaczone są dla profesjonalistów, a osiągają minimalną prędkość zapisu danych równą 90 MB/s.

Firma Lexar rozszerza swoją ofertę pamięci masowych dla profesjonalistów o nowe karty CompactFlash, które oferują transfer danych na poziomie 600x. Nowe karty dostępne są w wersjach o pojemności 32, 16 i 8 GB, a ich minimalna prędkość zapisu danych wynosi 90 MB/s, kiedy kartę umieści się w czytniku w standardzie UDMA 6. Jednym z urządzeń wspierających te karty będzie czytnik Lexar Professional ExpressCard CompactFlash Reader, który po podłączeniu do slotu ExpressCard potrafi wycisnąć z nowych kart prędkości transferu danych na poziomie 133 MB/s. Lexar nie podał jednak informacji na temat jego ceny i daty premiery.

Jeśli chodzi o karty, to są one już dostępne w cenach 200, 300 i 500 dolarów odpowiednio za wersje o pojemności 8, 16 i 32 GB. W przeliczeniu daje to kwoty powyżej 600, 900 oraz 1500 złotych.

Sprawdź też nasz ranking kart CompactFlash!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.