Telewizory 3DTV mogą być niebezpieczne dla zdrowia

3DTV nie dla kobiet w ciąży, młodych, starych i pijanych…

Według witryny internetowej Samsunga, oglądanie telewizji na trójwymiarowych telewizorach może być niebezpieczne dla osób w określonym stanie, m.in. dla kobiet w ciąży.

Trójwymiarowe telewizory to ostatni trend w tym segmencie, przez wielu użytkowników bardzo pożądany i chwalony. Większość z nas zapewne chciałaby móc codzienne wieczorem oglądać we własnym domu takie trójwymiarowe produkcje, jak Avatar czy Starcie Tytanów. Niestety, nie każdy z nas może. Samsung przestrzega bowiem, że 3DTV nie jest dla wszystkich. Odradza się korzystania z trójwymiarowych telewizorów między innymi kobietom w ciąży, osobom starszym, chorym na poważne choroby (np. epilepsja), upośledzonym czy osobom pod wpływem alkoholu. Dzieci i nastolatki mogą natomiast być bardziej podatne na problemy zdrowotne.

– Zaleca się, aby wszyscy, którzy oglądają trójwymiarową telewizję i doświadczyli na przykład zawrotów głowy, zaburzeń widzenia, nudności, konwulsji, mrowienia lub dezorientacji, natychmiast udali się do lekarza – czytamy na witrynie Samsunga.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.