Coraz więcej rzeczy codziennego użytku, kryje w sobie skomplikowane układy elektroniczne

48-rdzeniowe procesory Intela – wkrótce pierwsze testy

Intel zapowiedział, że będzie gotowy do wysyłki próbek eksperymentalnych, 48-rdzeniowych procesorów pod koniec bieżącego kwartału.

Intel ma już gotowe pierwsze, eksperymentalne wersje 48-rdzeniowych procesorów. Koncern wkrótce przekaże je do testów uczelniom wyższym, bowiem dla nich będzie ten produkt skierowany. Nowe procesory Intela mają być wykorzystywane do badań naukowych i najprawdopodobniej nigdy nie trafią na rynek detaliczny.

Próbne wersje układów są taktowane z częstotliwościami 1,66 i 1,88 GHz. Każdy rdzeń będzie zdolny do uruchomienia osobnego oprogramowania i systemu operacyjnego. Każdy procesor posiada cztery zintegrowane kontrolery pamięci DDR3 i pamięć podręczna L2 dla każdego rdzenia. Układy są energooszczędne – zużywają od 25 do 125 watów. Procesorami będzie można sterować z poziomu oprogramowania sterującego, by mieć większą kontrolę nad rozłożeniem mocy obliczeniowej.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.