Trójwymiarowy telewizor, który nie wymaga stereoskopowych okularów

70-calowy telewizor 3D, niewymagający okularów

Na wystawie Finetech Japan 2010, Newsight demonstruje nowy 70-calowy telewizor 3DTV, który wyróżnia się tym, że nie wymaga użycia stereoskopowych okularów.

Zbyt wielu szczegółów na temat nowego telewizora firmy Newsight nie posiadamy, ale z pewnością na uwagę zasługuje nowa technologia 3D, dzięki której można będzie oglądać w pełni trójwymiarowe obrazy bez potrzeby użycia stereoskopowych okularów, których wymaga zdecydowana większość telewizorów 3DTV. Na wystawie Finetech Japan 2010, Newsight demonstruje m.in. 70-calowy model, który wykorzystuje technologię o nazwie „parallax barrier”. Pozwala ona użytkownikowi oglądać trójwymiarowe obrazy, dzieląc obraz na powtarzające się segmenty, integrowane przez oko użytkownika w jeden, trójwymiarowy obraz. Co ważne, technologia ta może być dodawana do standardowego procesu wytwarzania paneli LCD, zatem nie są wymagane specjalne i drogie osobne procesy.

Firma Newsight nie podała jednak daty rozpoczęcia masowej produkcji tego typu telewizorów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.