Activision Blizzard kurczowo trzyma się swoich jedynych trzech marek na rynku: Call of Duty, Guitar Hero i Warcraft

Activision Blizzard uśmierciło Infinity Ward i siebie też?

Z Infinity Ward odchodzą czołowi przedstawiciele, zniesmaczeni działaniem Activision Blizzard. Według niepotwierdzonych informacji, szykują się kolejne zwolnienia.

Rozpad Infinity Ward, studia odpowiedzialnego między innymi za Call of Duty, ma się pogłębiać, na skutek działań wydawnictwa Activision Blizzard. Zdaniem źródeł wewnątrz studia, wydawnictwo nie spodziewało się takiego skandalu i „załamuje ręce”. Infinity Ward jest odpowiedzialne między innymi za sagę Call of Duty: Modern Warfare, czyli kurę znoszącą złote jaja dla Activision Blizzard. Tymczasem walka o władzę i oszczędności na obiecanych wypłatach doprowadziły nie tylko do zamierzonego pozbycia się kierownictwa studia, ale i niezamierzonego pozbycia się ważnych części zespołu tworzącego gry. Zespół, który jeszcze nie odszedł, twierdzi, że nie ma już zaufania do wydawnictwa i wkrótce również odejdzie.

Activision Blizzard stara się ratować sytuację, najmując pracowników z innych studiów. Infinity Ward, ani Activision Blizzard, nie komentują zaistniałej sytuacji ani też nie potwierdzają jej autentyczności.

Wartość akcji wydawnictwa cały czas spada.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.