Na konferencji MAX 2008 zaprezentowano przedpremierową wersję oprogramowania Adobe Flash Player 10 do telefonów komórkowych

Adobe odpowiada na list Jobsa

Dyrektor generalny Adobe postanowił odpowiedzieć na ostatnie zarzuty wobec swojej firmy i jej polityki, które sformułował w otartym liście Steve Jobs.

– Ostatnie skargi Jobsa na firmę Adobe i technologię Flash są bezpodstawne – w ten sposób dyrektor Adobe, Shantanu Narayen, skwitował opublikowany wczoraj na stronie Apple’a list otwarty Steve Jobsa o tytule „Przemyślenia dotyczące Flasha”. Chociaż list miał dotyczyć samej technologii, nie obyło się oczywiście bez skarg na postępowanie firmy Adobe, co mia być główną przyczyną, dla której Apple nigdy nie przyswoi Flasha w swoich mobilnych produktach. Narayen odpiera zarzuty, twierdząc, że materiały Adobe są otwarte, jako że dostępne są na wielu platformach i mogą być formatowane dla wielu urządzeń. – To może być prawdziwy powód obaw ze strony Apple – powiedział Narayen.

Jak należało przypuszczać, w rozmowie z the Wall Street Journal Narayen odpierał wszystkie postawione zarzuty, nazywając między innymi Jobsa ideologicznie mu odległym. – Mamy różne wizje świata – powiedział szef Adobe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.