Adobe rezygnuje z iPhone OS-a, Apple bagatelizuje sprawę

Adobe porzuca dalsze prace nad Flashem dla systemu iPhone OS i skupi swoje wysiłki na Androidzie. Apple uznaje te doniesienia za "nieistotne".

Adobe kończy kłótnię o Flasha na system iPhone OS. Twórcy tej wyjątkowo popularnej wtyczki ogłosili, że nie mają zamiaru kontynuować nad nią prac w wersji dla mobilnych urządzeń Apple’a. Mike Chambers z Adobe ogłosił również, że priorytetem dla jego firmy stał się system Google Android, który jeszcze w tym roku ma otrzymać Flash Playera w wersji 10.1. Chambers uważa, że „zamknięta polityka Apple’a” nie jest warta dalszych starań, mimo iż nie ma technicznych przeciwwskazań na udostępnienie tej technologii w iPhone OS.

Rzeczniczka Apple’a, Trudy Miller, bagatelizuje sprawę. Tłumaczy, że Chambersowi „coś się pomyliło”, tłumacząc, że HTML, CSS, JavaScripy i H.264, w przeciwieństwie do Flasha to właśnie otwarte technologie i dowód na to, że koncern z Moutain View prowadzi bardzo otwartą politykę.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.