Apple iPad z rekordem sprzedaży, ale również z drobnymi problemami

Amerykańskie uczelnie nie chcą iPada

Uniwersytety Princeton oraz George'a Washingtona nie pozwalają studentom używać iPadów na terenie miasteczek uniwersyteckich, ponieważ występują problemy z przeciążeniem Sieci.

Magiczny tablet Apple’a jest tak magiczny, że aż niewidzialny – przynajmniej w miasteczkach uniwersyteckich Uniwersytetów Princeton oraz George’a Washingtona. Powodem jest zakłócenie stabilności połączenia internetowego, dostępnego w kampusach obydwu uczelni, co może prowadzić do zaburzeń całego szkolnego systemu komputerowego. Uniwersytet Cornell również zauważa problemy z łącznością i władze są zaniepokojone możliwością przeciążenia Sieci. Problemem jest między innymi na tyle słaby sygnał wysyłany przez urządzenia, że użytkownik musi znajdować się bardzo blisko punktu dostępowego, aby iPad mógł połączyć się z Internetem. Innym problemem jest unikalny standard WiFi, niestosowany w Europie, przez co Izrael zakazał importu tabletów Apple’a na teren swojego kraju.

Wszystkie Uniwersytety próbują naprawić problemy z iPadami, a Princeton nawet ściśle współpracuje z Apple’em. Uniwersytet George’a Washingtona planuje ponownie wprowadzić iPada do użytku w swoim kampusie dopiero w przyszłym roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.