App Store bez aplikacji z gestami multi-touch obecnymi w programach Apple’a

Programiści Scott Sykora i Eugene Kaneko zostali poinformowani przez Apple'a, że ich aplikacja nie została przyjęta do App Store. Powodem jest gest palcami, z którego korzysta również aplikacja Apple'a.

Web Albums HD to aplikacja dla iPada, która jest interfejsem dla usługi Picasa Web Albums przystosowanym na potrzeby czytnika Apple’a. Przeglądając albumy Google’a możemy użyć dwóch palców do zbliżenia pojedynczego albumu, co z kolei powoduje wyświetlenie zawartych w nim zdjęć. Apple nie udostępniło tego gestu w swoim SDK dla iPhone OS, więc programiści opracowali własny kod, by uzyskać identyczną funkcjonalność. Nie naruszono cudzej własności intelektualnej ani regulaminu App Store. Właściciel App Store stwierdził jednak, że ten gest jest ściśle powiązany z aplikacjami Apple’a  i należy go usunąć, jeżeli program ma być przyjęty do sklepu. Programiści zrobili co im kazano i wysłali poprawioną wersję Web Albums HD, którą Apple przyjęło. Jednak, jak sami przyznają, przez tę dyrektywę oferują gorszy produkt, niż planowali.

0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.