Asus G51J 3D

Wydajny notebook dla gracza pewnie każdy już widział. Jest na rynku dosyć szeroki wybór modeli. Pojawiają się jednak komputery przenośne oferujące nie tylko super wydajność i ciekawy wygląd. Pozwalają one przenieść się w świat grafiki 3D. Do takich laptopów należy Asus G51 3D. Już sama sugeruje niezwykłe możliwości urządzenia, a i wydajność w tym wypadku była powalająca w czasie testów.
Asus G51J 3D

Najwyższa wydajność karty graficznej

Najwyższa wydajność karty graficznej

Sercem G51 jest najnowszy procesor mobilny Intel Core i7 720QM. Cztery rdzenie plus technologia Hyper-Threading pozwala na szybką obsługę nawet ośmiu procesów jednocześnie. Cztery gigabajty pamięci RAM DDR3 wspomogą działanie procesora, a karta graficzna Nvidia GeForce GTX 260M wyświetli wszystko beż najmniejszego opóźnienia.

Bardzo dobry wynik testu graficznego

Bardzo dobry wynik testu graficznego

Gdzie jest jednak możliwość wyświetlania obrazu 3D? Pozwala na to matryca o częstotliwości odświeżania 120 Hz i zestaw Nvidia 3D Vision, w którego skład wchodzą okulary, nadajnik i specjalne oprogramowanie.

Wydajne podzespoły pozwalające na szybką pracę

Wydajne podzespoły pozwalające na szybką pracę

To właśnie dzięki tej technologii użytkownik będzie mógł się cieszyć trójwymiarowym obrazem w grach lub filmach. Obraz 3D wygląda bardzo realistycznie. Jest ostry, wyraźny i dopracowany, co pozwala grać nawet w skomplikowane gry. Regulacja głębokości obrazu na nadajniku pozwoli na płynne dostrojenie obrazu do swoich potrzeb.

Niestety bardzo krótki czas pracy na baterii

Niestety bardzo krótki czas pracy na baterii

Asus G51 3D jest bardzo wydajnym notebookiem. Jest też bardzo dobrze wyposażony. Złącze HDMI, e-Sata, Fire-Wire, ExpressCard i cztery USB 2.0 wystarczą każdemu. Dwa dyski twarde o pojemności 320 gigabajtów każdy, to mnóstwo przestrzeni pod instalację ulubionych gier.

Dużo za krótki czas pracy na baterii od konkurencji

Dużo za krótki czas pracy na baterii od konkurencji

Dzięki gigabitowemu złączu LAN granie online będzie przebiegało bez zakłóceń, a gdy potrzebna na będzie łączność bezprzewodowa moduły Wi-Fi w standardzie 802.11n i Bluetooth zapewnią ją bez żadnych problemów.

Głośna praca urządzenia

Głośna praca urządzenia

Niestety niesamowita wydajność i możliwość wyświetlania 3D pociągnęła za sobą konsekwencji. Do chłodzenia tego urządzenia potrzebne są wydajne wentylatory, które głośno pracują generując hałas o natężeniu prawie 38 dB (2,3 sona). O czasie pracy na baterii lepiej nie wspominać. Tylko 61 minut podczas wytężonej pracy i niewiele więcej w trybie oszczędzania energii (96 minut) to wyniki bardzo słabe. Ale nie jest to notebook przeznaczony do podróżowania. Ma być wydajny i taki jest, a że musi być zasilany z sieci – trudno, coś za coś.

Jarek Niemyjski

Więcej:AsusWindows