Będzie nowa gra z serii UFO: Enemy Uknown

Uniwersum znane z gier UFO: Enemy Uknown powraca. Tym razem w formie shootera z pierwszej osoby i, jeżeli potwierdzą się plotki, oryginalnej, czyli strategii turowej.

2K Games, studio znane przede wszystkim z rewelacyjnej serii gier Bioshock (oraz składające się z byłych pracowników Irrational Games, które miało już dawno kontynuować serię X-Com) zapowiedziało oficjalną kontynuację serii gier, którą zapoczątkowały legendarne UFO: Enemy Uknown i Terror from the Deep.

Gra, zatytułowana XCOM, opowie o agencie FBI, który będzie musiał stawić czoła inwazji obcych. Będzie nie strategią, a grą zręcznościową typu FPS z elementami taktycznymi. Fani sagi mogą czuć się zawiedzeni, ale według niepotwierdzonych informacji, na rynku pojawi się również gra strategiczna, nawiązująca formą do oryginału. Ów tytuł ma powstać przy współpracy ze studiem Firaxis.

XCOM pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości w wersjach dla Xboksa 360 i Windows.

0
Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.