Bluetooth 3.0 pozwoli spożytkować możliwości, jakie kryje sieć 802.11

Bluetooth przedmiotem pozwu przeciwko 19 największym firmom

Kanadyjska firma Wi-Lan pozwała aż 19 producentów komputerów, w tym Apple, Dell, HP czy Intel, oskarżając ich o naruszenie patentów związanych z łącznością Bluetooth.

Kanadyjska firma Wi-Lan twierdzi, że to do niej należy patent, dotyczący włączonej technologii Bluetooth, służącej między innymi do bezprzewodowego przesyłania danych między urządzeniami elektronicznymi. Kanadyjski producent oskarża firmy Apple, Dell, HP, Intel i piętnaście innych firm, które sprzedając swoje laptopy i telefony komórkowe z włączoną technologią Bluetooth, mają naruszać patent o numerze 5,515,369 (dla Stanów Zjednoczonych) należący właśnie do Wi-Lan od 1996 roku. Firma z Ottawy nie ma większych szans by wygrać w sądzie z gigantami rynku IT, ale najprawdopodobniej liczy na „niewielkie” odszkodowania od tych firm, którym nie jest na rękę spotykanie się w sądzie przez najbliższych kilka miesięcy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.