Colin McRae: DiRT 2 autorstwa Codemasters

Codemasters w połowie wykupione przez indyjskiego giganta

Reliance Big Entertainment, indyjski gigant w branży rozrywkowej, kupił połowę udziałów brytyjskiego koncernu Codemasters. Inwestycje nadzorował Zapak Digital Entertainment.

Studio Codemasters, odpowiedzialne za tak legendarne serie wyścigowe, jak Colin McRae czy Race Driver: GRID, zaczął mieć coraz większe kłopoty finansowe. Z pomocą przyszło Reliance Big Entertainment, które wykupiło połowę udziałów koncernu.

– Możliwości, jakie daje ta współpraca, są ekscytujące. To również dobre wiadomości dla naszych zespołów w wydawnictwach i studiach deweloperskich – komentuje Rod Cousens, dyrektor Codemasters. – Reliance i Zapak (należące do RBE studio – przyp. red.) mają potężne zasoby i pomogą nam zrealizować nasz pełen potencjał programistyczny i w grach online na bardzo wielu platformach, zwłaszcza na najszybciej rozwijających się rynkach. Przyszłość Codemasters nigdy nie była jaśniejsza – dodaje.

Swój entuzjazm również wyraził Zapak, który zapewnił, ze pomoże Codemasters w promowaniu swoich tytułów na urządzeniach mobilnych i na portalach społecznościowych.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.