Uniwersalna platforma MeeGo dla netbooków, smartfonów i innych urządzeń

Demonstracja nowej platformy MeeGo

Połączenie intelowskiego systemu Moblin z fińskim systemem Maemo dało platformę MeeGo, którą demonstrowano podczas konferencji IDF 2010.

O planach połączenia systemów Moblin i Maemo informowaliśmy was w połowie lutego 2010 roku, a teraz mamy dla was pierwsze demonstracje nowo utworzonej platformy MeeGo. Podczas konferencji IDF 2010 zostały zaprezentowane pierwsze działające wersje nowego systemu zarówno na netbooku firmy Acer, jak również na innych, mobilnych urządzeniach. MeeGo w wersji v1.0 pracuje na netbooku bardzo płynnie, potrafi sam odszukać brakujące kodeki, aplikacje i inne narzędzia, a ponadto oferuje pełną integrację z serwisami społecznościowymi oraz sklepem z aplikacjami Intela. Pełną demonstrację zobaczycie na pierwszym filmiku, który znajdziecie poniżej.

Na drugim filmiku natomiast, prezentowana jest platforma MeeGo na innych, mobilnych urządzeniach o różnych przekątnych ekranu, w tym telewizorach HDTV. Bez problemu można zsynchronizować działające na netbooku MeeGo z platformami uruchomionymi na podłączonych telewizorach lub smartfonach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.