Tak wygląda

Długopis na USB, który nie pisze, a przechowuje 8 MB danych

Firmy Trek Technology i IBM niemal równocześnie wypuściły na rynek bardzo ciekawy gadżet. Podręczna dyskietka, która jest kształtu i wielkości długopisu.

Na rynku pojawił się zupełnie nowy rodzaj dyskietek. Firmy IBM i Trek zaprezentowały dwa, konkurencyjne produkty, ale o identycznej funkcjonalności. Produkt IBM-a nazywa się DiskOnKey, zaś Treka – ThumbDrive. Dyskietka USB w kształcie długopisu (niektórzy nazywają ją pendrive) potrafi pomieścić aż 8 MB danych.

W przeciwieństwie do tradycyjnej dyskietki, DiskOnKey i Thumbrdrive są oparte nie o pamięć magnetyczną, a EPROM / EEPROM Flash, dzięki czemu są odporniejsze na elektromagnetyczne i mechaniczne uszkodzenia.

Nie sądzimy, by ów „pendrive” się przyjął w innych, niż specjalistyczne, zastosowaniach. Koszt jednego ośmiomegabajtowego urządzenia to aż 200 zł. Dla porównania, pakiet 10 dyskietek o pojemności 1,44 MB marki Verbatim kosztuje 9,99 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.