Eee PC 900AX, czyli powrót do przeszłości

Asus wprowadza do swojej oferty 8,9-calowego netbooka z procesorem Intel Atom pierwszej generacji. Motywacji tajwańskiej firmy nie znamy.

Asus postanowił powrócić do swoich korzeni, wprowadzając na rynek netbooka, który swoim wyposażeniem przypomina raczej modele sprzed 2 lat. Eee PC 900AX wyposażony jest bowiem w 8,9-calowy ekran z podświetleniem LED i rozdzielczością 1024 x 600 pikseli, procesor Intel Atom N270 z taktowaniem 1,6 GHz (pierwsza generacja), 1 GB pamięci RAM, zintegrowaną grafikę Intela, 160-gigabajtowy dysk twardy, 0,3-megapikselową kamerę, port LAN 10/100, łączność WiFi 802.11 b/g oraz 4-komorową baterię, która ma zapewnić do 4 godzin ciągłej pracy po jednym ładowaniu.

Jak przystało na netbooka z innej epoki, Eee PC 900AX będzie sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows XP Home Edition. Nieznana jest tylko jego cena.

Sprawdź też nasz ranking netbooków!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.