Canonical, dzięki swojej umowie, nieco wzmocni pozycję Microsoftu i Yahoo!, osłabiając Google'a

Empik kupuje udziały w Virtualo, wkracza na rynek e-booków

Grupa Empik objęła 51 procent udziałów spółki Virtualo, specjalizującej się w sprzedaży e-booków, tym samym wkraczając na nowy dla siebie rynek.

Głównym zadaniem Virtualo, po przejęciu 51 procent udziałów przez Empik, będzie gromadzenie i dystrybucja cyfrowych książek do księgarni internetowych. Sam sklep Virtualo nie zniknie z Internetu, ale jego oferta będzie dostępna również od lipca na witrynie Empiku. Książki będzie można odtwarzać na dowolnym czytniku, ale będą, jak dotychczas, zabezpieczone algorytmem DRM.

Virtualo współpracuje z 30 wydawcami. Między innymi z C.H. Beck, Langenscheidt, LektorKlett, W.A.B., Wydawnictwa UW, Nasza Księgarnia.

– Technologia, know-how i doświadczenie, jakimi dysponuje Virtualo w połączeniu z silną marką Empiku, to droga szybkiego rozwoju tego jeszcze młodego rynku – mówi Robert Rybski, Prezes Zarządu Spółki Virtualo.

0
Źródło: Internet Standard
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.