Andou Kensaku - gra słowna dla Nintendo Wii

Google i Nintendo tworzą nową grę dla Wii

Być może brzmi to jak primaaprilisowy żart, ale nim nie jest - Nintendo tworzy nową grę dla swojej konsoli Wii, która integrować będzie wyniki wyszukiwania od Google.

Na japońskiej stronie Nintendo pojawiła się zapowiedź nowej gry, która integrować będzie wyniki wyszukiwania z wyszukiwarki Google. „Andou Kensaku” to gra przypominająca nieco usługę Google Fights, która porównuje ilość występowania w Sieci dwóch „konkurencyjnych” słów. Nowa gra Nintendo rozszerza ten pomysł, między innymi poprzez przyznawanie punktów użytkownikom za odgadnięcie, które z dwóch słów lub fraz okaże się bardziej popularne w Sieci. Co ciekawe, gra nie będzie wymagać połączenia z Internetem, bowiem sprzedawana będzie z już preinstalowaną bazą wyników wyszukiwania z wyszukiwarki Google. Jeśli jednak takie połączenie będzie możliwe, gra będzie aktualizować wyniki.

W Japonii gra „Andou Kensaku” ma zadebiutować 29 kwietnia 2010 roku, w cenie około 4 800 jenów (około 150 złotych). Nie ma jednak większych szans, aby pojawiła się jej polska wersja językowa.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.