Intel Light Peak już gotowy do implementacji w urządzeniach

Intel Light Peak, czyli następca USB 3.0

Następca standardu USB 3.0, technologia oparta na optycznych kablach, dzięki czemu może uzyskiwać prędkości transferu danych na poziomie 10 Gbps, zadebiutuje w 2011 roku.

Chociaż pierwszy raz o technologii Intel Light Peak usłyszeliśmy już we wrześniu 2009 roku, to do jej rynkowej premiery jeszcze bardzo długo. Nazywany przez firmę z Santa Clara następcą USB 3.0, nowy standard przesyłania danych poprzez optyczne kable, ma pozwolić na uzyskiwanie prędkości transferu na poziomie 10 Gbps. Co więcej, technologia ma być wstecznie kompatybilna z portami USB 3.0. Wstępnie Light Peak ma zadebiutować na rynku w 2011 roku, jednak zważywszy na to, że standard USB w wersji 3.0 dopiero raczkuje na rynku, dostępność jego następcy może zostać odłożona do roku 2012 a nawet jeszcze później. Intel chce jednak, aby obydwa standardy mogły ze sobą współpracować, nawet na tej samej platformie. Light Peak ma jednak wiele zalet w stosunku do standardu USB. Jedną z nich są znacznie mniejsze końcówki wtyków, co może mieć znaczenie wśród niewielkich mobilnych urządzeń.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.