Nieupilnowane dziecko w Sieci, może przysporzyć rodzicom ogromnych problemów

Komputery tworzą nowy „syndrom stresu”

Naukowcy stwierdzili, że psujące się komputery, długi czas ładowania się systemów czy radzenie sobie z obsługą techniczną, może wywoływać nowy "syndrom stresu" wśród użytkowników.

Nową chorobę nazwano komputerowym syndromem stresu. Odkryli ją naukowcy po przeprowadzeniu badań na tysiącu Amerykanów, korzystających z komputerów. Według raportu przedstawionego przez badaczy, źródłem syndromu mogą być frustrujące, złożone problemy techniczne ze sprzętem komputerowym i urządzeniami elektronicznymi, zainfekowanie maszyn wirusami czy długie oczekiwanie na pomoc ze strony obsługi technicznej. – Rzeczywistość jest taka, że liczne, nieustępliwe problemy przytrafiają się większości użytkowników komputerów, stwarzając w rezultacie niepotrzebną złość i ból – czytamy w raporcie.

Ponad 94 procent badanych twierdzi, że polegają na komputerach w swoim codziennym życiu, a dwie trzecie z nich musiało kontaktować się z obsługą techniczną lub borykało się właśnie z komputerowym syndromem stresu w minionych latach. Ponad 40 procent w minionym roku doświadczyło również problemów z systemem operacyjnym, a ponad połowa musiała szukać pomocy technicznej gdzie indziej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.