Apple iPad, czyli wyrośnięty iPhone z nową technologią multidotyku

Koszt komponentów iPada to 260 dolarów

Jak wynika z analizy firmy iSuppli, wszystkie materiały i komponenty wykorzystane przy budowie jednego egzemplarza tabletu Apple'a tylko z łącznością WiFi, kosztują 260 dolarów.

Firma iSuppli, znana z rozbiórek popularnych urządzeń na czynniki pierwsze i analizowania ich pod względem kosztów budowy, tym razem za cel obrała iPada. Jak wynika z ich badań, wszystkie komponenty wykorzystane przy budowie tabletu Apple’a z 16 GB pamięci i łącznością WiFi, kosztowały dokładnie 259 dolarów i 60 centów. Wszyscy wiemy, że firma z Cupertino ten model sprzedaje aktualnie za 499 dolarów. Przy analizie nie uwzględniono oczywiście wszystkich innych kosztów, na które składają się między innymi utrzymanie fabryk czy chociażby koszt wytworzenia układu A4, który według innych analiz miał wynieść nawet 1 miliard dolarów.

Najdroższym komponentem w iPadzie jest oczywiście wyświetlacz wytwarzany w technologii IPS, który kosztuje 95 dolarów. Kolejne 26,8 dolara dorzuca układ Apple A4. Dalej mamy aluminiową obudowę o wartości 10,5 dolara oraz pamięć Flash za 29,5 dolara (16 GB), 59 dolarów (32 GB) lub 118 dolarów (64 GB).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.