Tym razem się nie udało. A szkoda...

Linux też spamuje?

Jak wynika z badań firmy Symantec, komputery z zainstalowanym Linuksem, mimo iż stanowią niewielki procent rynku, wysyłają zaskakująco dużą ilość spamu.

Należące do Symanteka MessageLabs Intelligence poinformowało, że komputery z zainstalowanym Linuksem są odpowiedzialne za 5,14 procenta rozsyłanego po Internecie spamu. To zaskakująco dużo, biorąc pod uwagę, że udział Pingwina na rynku komputerów osobistych wynosi raptem 1,03 procenta.

Jak nietrudno się domyślić, liderem wśród spamerów jest system Windows – odpowiada on za 92,65 procenta niechcianych wiadomości w Internecie. Na drugim miejscu jest Mac OS X – 2,22 procent spamu pochodzi z zainfekowanych Maków.

Badanie oparły się na pasywnym rozpoznawaniu systemów operacyjnych na podstawie ich cech szczególnych (passive fingerprinting). Jak przyznaje Symantec, wyniki badań mogą być zafałszowane przez serwery operatorów internetowych, odpowiedzialne za odbieranie poczty od użytkownika (faktycznego spamera) i przesyłanie jej dalej.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.