Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Microsoft wygrywa proces o piractwo w Chinach

Sąd przyznał rekordowe, jak na chińskie warunki, odszkodowanie za piractwo. Chińśka firma ubezpieczeniowa zapłaci firmie Microsoft równowartość 318 tysięcy dolarów.

Dazhond Insurance, jeden z potentatów ubezpieczeniowych na chińskim rynku, został oskarżony przez Microsoft o naruszenie własności intelektualnej. Jak się okazało, operująca w Szanghaju firma, wykorzystywała pirackie kopie systemu Windows i pakietów Office na swoich komputerach. Gigant z Redmond wygrał proces – sąd przyznał odszkodowanie w wysokości 2,17 miliona juanów (odpowiednik 318 tysięcy dolarów).

To pierwsze tak spektakularne (jak na chińskie warunki) odszkodowanie za piractwo w Chinach. Według szacunków z powodu piractwa firmy tworzące oprogramowanie tracą co roku w Chinach około sześciu miliardów dolarów.

Źródło: FT.com Europe
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.