Projekt Natal może być sposobem nie tylko na grę, ale również wszelki inny kontakt z komputerem

Natal rozróżni płeć gracza

Microsoft zorganizował kolejną prezentację Natala, tym razem na konferencji w Tel Avivie. Podczas pokazu zdradzono kilka nowych szczegółów na temat kontrolera.

Projekt Natal, czyli „gamepad bez gamepada” jeszcze w tym roku będzie miał swoją premierę. Jego twórcy, firma Microsoft, powoli zaczynają zdradzać kolejne szczegóły innowacyjnego akcesorium dla Xboksa 360. Jak się okazuje, Natal nie będzie miał problemu  z rozpoznawaniem płci gracza. Urządzenie będzie analizowało rysy twarzy i oceniało z kim ma do czynienia. Co więcej, będzie potrafiło na bieżąco wychwytywać nowych graczy dołączających do gry. Oznacza to, że jeżeli grasz w coś sam(a), a twój znajomy/a zdecyduje się przyłączyć do zabawy, Natal poradzi sobie z tym automatycznie i bez problemu.

Niestety, potwierdzają się informacje, że urządzenie, by obniżyć cenę sprzedaży, pozbawione będzie procesora głównego, co oznacza, że większość obliczeń ma się odbywać w samym Xboksie 360. Może to obniżyć jego wydajność nawet o 33 procent.

0
Źródło: GRY-OnLine.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.