Facebook wprowadza zmiany opowrnie i powoli - głównie ze względu na niechęć użytkowników wobec innowacji

Niemiecka minister szantażuje Facebooka

Ilse Aigner napisała list otwarty do Marka Zuckenberga, twórcy Facebooka, w którym domaga się większej ochrony prywatności użytkowników tego niezwykle popularnego portalu społecznościowego.

Niemiecka minister ochrony konsumentów oskarża Facebooka o zbytnie zaniedbywanie  problemu, jakim jest ochrona prywatności swoich użytkowników. Aigner sama korzysta z Facebooka i swoje zarzuty opiera zarówno na własnych doświadczeniach, jak i badaniach Stiftung Warentest, z których wynika, że Facebook jest jednym z najsłabiej chroniących prywatność serwisów w Internecie.

Aigner domaga się, by portal zaczął traktować ochronę prywatności jako priorytet, by wszelkie zmiany na portalu były wcześniej zapowiadane wszystkim użytkownikom a także, by osoby z zewnątrz nie miały dostępu do żadnych danych o użytkowniku bez jego zgody. Jeżeli władze portalu nie poczynią odpowiednik kroków, Aigner opuści Facebooka i będzie radzić to samo swoim zwolennikom.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.