Intel Core i5-750. To pierwszy układ z rodziny Nehalem, który faktycznie nie kosztuje wiele.

Nowy, najszybszy procesor z serii Core i5

Intel dodaje do swojej oferty kolejne dwa procesory - jednym z nich jest model Core i5-680, który pracuje z częstotliwością 3,6 GHz, ale w trybie Turbo nawet z częstotliwością 3,86 GHz.

Do oferty firmy Intel dla komputerów stacjonarnych dołączają dwa nowe procesory. Pierwszym z nich jest wytworzony w 32-nanometrowej technologii model Core i5-680, który pracuje z nominalną częstotliwością 3,6 GHz. Taktowanie do 3,86 GHz podnosi funkcja Turbo Boost, która uaktywnia się, gdy wymagana jest większa wydajność systemu. Dwurdzeniowy, czterowątkowy procesor ponadto oferuje wsparcie dla technologii Hyperthreading, posiada 4 MB podręcznej pamięci L3 cache oraz zintegrowany procesor graficzny z taktowaniem 733 MHz.

Tymczasem drugi z nowych procesorów, Pentium E5500, taktowany jest zegarem 2,8 GHz, wytworzony został w starszym procesie technologicznym 45 nanometrów i posiada 2 MB podręcznej pamięci cache. Procesory z linii Pentium oczywiście nie wspierają technologii Hyperthreading oraz Turbo Boost.

Cena nowego procesora Core i5 w ilościach hurtowych wyniesie 294 dolary (ponad 850 złotych), natomiast model Pentium E5500 dostępny będzie za 75 dolarów (powyżej 220 złotych).

Zobacz nasz ranking procesorów!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.