Układ GF100 jeszcze nie pojawił się na rynku, a już szykowany jest jego następca

Nvidia szykuje premierę GeForce’a GTX 460

1 czerwca Nvidia ma wprowadzić na rynek kolejną kartę graficzną, opartą na procesorze graficznym Fermi. Tym razem będzie to GeForce GTX 460, który na celownik weźmie Radeona HD 5850.

Według serwisu EXPreview, kalifornijski producent kart graficznych przygotowuje premierę nowego modelu, którego sercem jest procesor graficzny GF100, wytworzony w technologii 40 nanometrów i obsługujący biblioteki DirectX 11. Karta o oznaczeniu GeForce GTX 460 ma posiadać 1 GB pamięci GDDR5 na 256-bitowej szynie pamięci, a konkurować będzie z obecnym na rynku od pewnego czasu Radeonem HD 5850. Pozostała specyfikacja nowej karty nie jest znana, jednak powinna mieścić się w granicach, wyznaczonych przez GeForce’a GTX 470 oraz GeForce’a GTS 450. Więcej o nowej karcie Nvidii na pewno dowiemy się 1 czerwca 2010 roku – czekamy z niecierpliwością.

Tymczasem zajrzyj do naszego rankingu kart graficznych!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.