Oceny punktowe na Allegro.pl

Allegro.pl wprowadza nowy system komentarzy, który umożliwia punktowe ocenienie kontrahentów. Nowy mechanizm nie spodobał się Sprzedającym.

Na Allegro.pl możemy teraz wystawić kontrahentowi ocenę – od jednej do pięciu gwiazdek, oceniając tym samym rzetelność przy transakcji. Oceniać możemy zgodność przedmiotu z opisem, kontakt ze sprzedającym, czas realizacji zamówienia i koszt wysyłki. Jeżeli nie wystawimy maksymalnej noty, będziemy mogli dopisać uzasadnienie. Oceny będą anonimowe, zaś średnia z ostatnich 10 notek będzie widoczna na profilu Sprzedającego. Sprzedający nie będzie mógł komentować wystawionych ocen.

W Internecie aż roi się od negatywnych komentarzy na temat nowego systemu. Sprzedający są zdania, że są w ten sposób dyskryminowani. Jak twierdzą, kopiowanie systemu od konkurencji (eBay) nie oznacza, że sam system się sprawdzi.

A ty jak uważasz?

0
Źródło: WirtualneMedia.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.