Ekran multidotykowy to podstawowa cecha nowego smartfonu Palm Pre (cena jeszcze nieustalona), połączenia BlackBerry firmy RIM i iPhone'a Apple.

Palm pozwany za transakcję z HP

Pewna firma z Pensylwanii wytoczyła proces firmie Palm, ponieważ uważa, że proponowane przejęcie przez firmę HP jest podejrzane i najprawdopodobniej niezgodne z prawem.

Kancelaria Prawna Howarda G. Smitha twierdzi, że przejęcie firmy Palm przez największego producenta komputerów na świecie jest podejrzane, ponieważ z raportów finansowych Palma wynika, że obecna wartość jej akcji jest znacznie wyższa niż 5,7 dolara, które zapłaci HP. – Ponieważ cena akcji wynosiła aż 6,29 dolara jeszcze w tym miesiącu przed zapowiedzią transakcji, ponieważ cena akcji wynosiła aż 13,58 dolara jeszcze w tym roku, i wreszcie, ponieważ wygląda na to, że Zarządowi firmy nie udały się negocjacje z innymi potencjalnymi kupcami, aby zagwarantować swoim akcjonariuszom otrzymanie możliwie najlepszej ceny za ich akcje – tak tłumaczy firma z Pensylwanii powód swojego pozwu. Należy jednak wspomnieć, że w tygodniu tuż przed zapowiedzią transakcji, wartość jednej akcji Palma szacowano na nieco ponad 4 dolary.

Kancelaria daje możliwość niezadowolonym z transakcji akcjonariuszom Palma dołączenia do zbiorowego pozwu, który w sądzie ma znaleźć się 12 maja.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.