Palmofony z webOS-em zyskają ciekawą aktualizację - tylko kiedy?

Palm wciąż żyje, zapowiada aktualizację webOS-a

Przedstawiciele Palma, podczas konferencji Palm Developer Day, zdradzili przyszłość webOS-a. Skorzystają głównie programiści, ale nie tylko.

Upadająca firma Palm nie daje za wygraną. Programiści zaangażowani w prace nad systemem webOS ujawnili, co nowego czeka go w nowej wersji. System będzie miał zmodyfikowany interfejs programowania, dzięki czemu lepiej zostaną wykorzystane mikrofony i kamery telefonu. Będzie można, przykładowo, stworzyć aplikację, która odczytuje kody kreskowe. Poprawione zostanie również szyfrowanie oraz dodana obsługa Bonjour.

Użytkownicy skorzystają na aktualizacji również bezpośrednio. Palm doda do webOS-a obsługę profilu SPP do Blutooth (co umożliwi korzystanie, na przykład, z zewnętrznych klawiatur). Usługi w tle również zostaną zoptymalizowane, przez co urządzenie powinno pracować wydajniej. Poprawione też zostaną funkcje synchronizacji i sklep z aplikacjami. Ciekawostką będzie obsługa standardu HTML5.

Niestety, nie wiadomo kiedy aktualizacja ujrzy światło dzienne.

0
Źródło: PreCentral.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.