PlayStation Network jest darmowym serwisem dla użytkowników konsoli PlayStation 3 oraz PlayStation Portable

Playstation 3 znów obsługuje Linuksa

George Hotz z powodzeniem przywrócił obsługę systemu Linux na konsoli Playstation 3, która została pozbawiona funkcji "OtherOS", wraz z aktualizacją firmware'u do wersji 3.21.

Pod koniec marca informowaliśmy was o tym, że Sony postanowiło porzucić wsparcie dla systemów Linux na swojej konsoli Playstation 3, wprowadzając firmware w wersji 3.21. Pewnemu hackerowi i modderowi udało się jednak obejść ograniczenia, poprzez załadowanie wygenerowanego przez siebie pliku PUP (Playstation System Software Update). Przywrócenie więc obsługi systemu Linux jest możliwe bez potrzeby rozbierania konsoli, jednak nie jest to zgodne z intencjami firmy Sony – a więc jest to pewnego rodzaju hakerstwo. George Hotz twierdzi również, że najprawdopodobniej plik uaktywni funkcję „OtherOS” również na konsoli Playstation 3 Slim, która od nowości tej funkcji nie wspiera.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.